• За малі дози наркотиків пропонують не саджати

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 9 вересня 2013 року
Кабінет Міністрів прийняв державну стратегію щодо наркотиків до 2020 року, як повідомляє Державна служба України з контролю за наркотиками.
У документі  пропонують посилити кримінальну відповідальність за поширення наркотичних речовин у великих об’ємах, а за зберігання маленьких доз (до 10 доз) — застосовувати лише адміністративне покарання, пише «Коммерсантъ-Украина».
Зараз за порушення статті 309 Кримінального кодексу (незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів без мети збуту) передбачене покарання — три роки позбавлення волі. Стратегія ж передбачає, що окремі статті Кримінального кодексу, які стосуються боротьби з поширенням наркотиків, включаючи наведену вище, будуть декриміналізовані.
Автори стратегії впевнені, що це дозволить зменшити число споживачів наркотиків на 20%, обмежити поширення ВІЛ-інфекції, а також зосередити всі зусилля на боротьбі з найбільш активними торговцями наркотиків.
Скільки грошей потрібно на реалізацію цієї стратегії не уточнюється, однак зазначено, що план заходів розроблять протягом півроку. Як пише видання, на управління у сфері контролю за наркотиками в 2013 році виділено 11,4 млрд грн.
У 2013 році Міністерство охорони здоров’я нарахувало в країні близько 387 тисяч споживачів ін’єкційних наркотиків. Держслужба з контролю за наркотиками відмічає зростання вживання цих речовин: 10 років тому число наркоманів становило 21 людину на 10 тисяч чоловік населення, а зараз — 33 людини
За даними Мінздраву, які приводяться в проекті Стратегії, 35% першокурсників професійно-технічних училищ та 25% студентів вишів пробували вживати наркотики. Міністерство також звертає увагу на те, що в результаті поширення наркотиків, підвищився рівень захворювання на інфекційні хвороби, такі як ВІЛ, серед людей, що товаришують зі споживачами ін’єкційних наркотиків, або самі вживають їх. Крім того, збільшилася кількість злочинів, які мають стосунок до незаконного обігу наркотиків.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...