• 50 років тому виголосили «найкращу промову ХХ століття»

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 28 серпня 2013 року
50 років пройшло з того дня, коли Мартін Лютер Кінг виступив з історичною промовою «Я маю мрію» про права темношкірого населення в США. Його виступ започаткував рух проти расової дискримінації.
Виступ Мартіна Лютера Кінга проходив 28 серпня 1963 року на сходах Меморіалу Лінкольна, президента США, який за століття до цієї події скасував рабство. В своїй промові видатний громадський діяч того часу сказав, що мріє про той день, коли сини колишніх рабів і рабовласників сядуть за один стіл братства.
Виступ оратора тривав 15 хвилин і за стилем нагадував проповідь з посиланнями на Біблію, Конституцію США, Декларацію незалежності та Маніфест про звільнення рабів, а прослухало його 300 тисяч чоловік. Американське товариство ораторського мистецтва назвало промову Мартіна Лютера Кінга кращим виступом ХХ століття, а через рік діяч отримав Нобелівську премію миру.
Мартін Лютер Кінг був прибічником ненасильницького супротиву, а прикладом для наслідування вважав діяльність Махатми Ганді, лідера руху пасивного опору британському пануванню в Індії. Кінг виступав проти сегрегації, виділення в громадських місцях спеціальних місць для «білих» та «темношкірих», організовував демонстрації за громадянські права, а пізніше — намагався вирішити проблеми бідності, безробіття та голоду в країні.
В 50-й ювілей з часу історичного виступу під Меморіалом Лінкольна відбудуться урочистості, присвячені пам’ятній даті, зокрема промову прочитає перший темношкірий президент США Барак Обама. На церемонії будуть присутні також колишні президенти Джиммі Картер та Білл Клінтон.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...