• Посібника німців судять за вбивство часів Другої світової

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 2 вересня 2013 року

В німецькому місті Гаген будуть судити колишнього офіцера СС, нідерландця за походженням, Зірта Брюінса. 92-річний чоловік обвинувачується у вбивстві свого співвітчизника, бійця голландського руху Опору.Інцидент стався, коли Зірт Брюінс служив на німецько-голландському кордоні. Сторона обвинувачення стверджує, що у вересні 1944 року в нідерландському містечку Аппінгедам колишній офіцер СС застрелив захопленого в полон бійця Альдерта Клаас Дійкема чотирма вистрілами в спину.

Разом з Зіртом Брюінсом обвинувачується ще одна людина, яка нібито була його спільником, проте вона вже померла. В разі, якщо вина Зірта Брюінса буде доведена, йому загрожує довічне ув’язнення, повідомляє BBC.

Обвинувачений вже визнав, що був на місці вбивства, проте стверджує, що стріляв не він. Журналісту німецького телебачення він сказав, що йшов поруч із затриманими, коли прозвучали постріли.

Це не перше обвинувачення, яке висувають колишньому офіцеру СС, — в 1980 році його визнали винним у вбивстві двох братів-євреїв та запроторили до в’язниці на 7 років. Одночасно з цим раніше Німеччина відмовилась видати його для суду до Нідерландів.

Справа Зірта Брюінса може стати останньою в своєму роді в Німеччині, оскільки чоловік є одним з останніх нацистських злочинців, які тримаються під вартою в цій країні. Останній подібний суд пройшов в 2011 році над колишнім офіцером СС Генріхом Буре, якого визнали винним у вбивстві трьох голландських цивільних осіб під час Другої світової війни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...