• Взимку можуть статися перебої в опаленні

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Неділя, 22 вересня 2013 року
Цієї зими багато українців можуть зіткнутися з перебоями в постачанні гарячої води та опалення. У 2013 році Кабмін виділив на споживання на 500 млн кубометрів газу менше, ніж зазвичай, згідно з розпорядженням N618-р від 17 липня.
«Якщо теплокомуненерго (ТКЕ) не дотримуватиметься прогнозного балансу і не знизить споживання газу, то наявні газові ресурси будуть вичерпані вже в листопаді. Це ставить під загрозу стабільність опалювального сезону», ― заявили «Коммерсант Україна» в «Нафтогазі».
У свою чергу підприємства комунальної теплоенергетики побоюються за борги, які в них накопичилися перед «Нафтогазом». Вони досягли вже 17,5 млрд грн, що стало рекордною сумою з часів незалежності України, відзначили виданню в Міненерго.
Найбільша заборгованість за газ накопичилася в Донецькій (2,7 млрд грн), Дніпропетровській 2,5 млрд грн), Київській (2,2 млрд грн) і Харківській (2,2 млрд грн) областях.
ТКЕ вже доручено відключати найбільших боржників від газопостачання.
Тим часом віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул підкреслив, що «найбільш проблемною галуззю» нині є ЖКГ. Про це він заявив вчора на виїзному засіданні колегії Мінрегіону в Одесі, повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра.
Раніше, 28 вересня, глава Мінрегіону Геннадій Темник на брифінгу уряду відрапортував, що нині триває впровадження енергозберігальних технологій у житлово-комунальному господарстві (ЖКГ).
«У ході підготовки до опалювального періоду 2013/2014 нами проведено ряд заходів з модернізації підприємств ЖКГ, які дозволять скоротити споживання природного газу на 5%», ― цитує прес-центр КМУ.
При цьому «найактивнішими» у залученні фінансової та технічної допомоги в модернізації та впровадженні енергозберігальних технологій в об'єктах ЖКГ, за словами Темника, є Вінницька, Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Івано-Франківська та Житомирська області.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...