• Правоохоронні органи збирають персональні дані користувачів Facebook

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 28 серпня 2013 року

Представники соціальної мережі Facebook повідомили, що лише за півроку уряди країн надіслали їм запити про розкриття персональних даних 38 тисяч користувачів. Але в компанії погодились надати інформацію про 26 тисяч осіб, більшість з яких — злочинці, шахраї та люді, які перебувають у розшуку.

З початку року в Facebook отримали запити від урядів 74 країн. На першому місці за кількістю звернень опинились США, які домагалися відкриття даних 21 тисячі користувачів. Уряд Індії опинився на другому місці, відправивши 3,2 тисячі запитів. Серед інших країн, які направили до представників соціальної мережі значну кількість звернень, опинились Німеччина, Великобританія, Франція, Італія та Бразилія. З України подібні запити не надходили.

Подібні звернення отримують найбільш гостру реакцію в країнах, уряди яких схильні контролювати громадян і де сильними є антиурядові рухи.

Раніше інформацію про кількість звернень від урядів різних країн оприлюднили компанії Microsoft та Google.

Нещодавно навколо використання персональних даних користувачів спалахнув ще один скандал, коли на рекламних біл-бордах однієї з фірм були використані фото людей, які вподобали сторінку цієї фірми на Facebook. За рішенням суду постраждалі отримали компенсацію в розмірі 15 доларів на людину.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...