ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мобільну компанію Nokia купив Microsoft

Велика Епоха
Корпорація Microsoft домовилася про придбання відділу компанії Nokia, який спеціалізується на виробництві мобільних телефонів. Вартість покупки — $5 млрд, плюс $2,17 млрд за придбання патентів, повідомляється в прес-релізі Microsoft.

Стівен Елоп і Стів Балмер. Фото: nokiagadgets.com
Стівен Елоп і Стів Балмер. Фото: nokiagadgets.com
Передбачається, що злиття завершиться в I кварталі наступного року. Однак угоду ще мають схвалити акціонери Nokia, а у регулювальних органів не повинно виникнути до неї претензій.

За умовами договору, Nokia продає підрозділ, який виробляє мобільні телефони і смарт-пристрої. Крім цього, в Microsoft перейдуть відділи з продажу та маркетингу, операційної діяльності, підтримки та дизайну.

Як повідомляється в прес-релізі Nokia, нинішній генеральний директор компанії Стівен Елоп стане віце-президентом Microsoft. На новій посаді він і далі буде працювати над розвитком мобільних пристроїв.

Продавши мобільний бізнес, компанія Nokia планує сфокусуватися на інших напрямках, зокрема: Nokia Solutions and Networks (NSN), геолокаційний бренд Here і Advanced Technologies з розвитку технологій та ліцензування.

В останні роки Nokia втратила позиції лідера у сфері мобільних телефонів, поступившись Apple і Samsung, повідомляє «Лента.ру». У фінській компанії роблять телефони на основі Windows, а їхні конкуренти — на iOS і Android.

Nokia і Microsoft тісно співпрацюють вже 2 роки після того, як в 2011 році підписали угоду про стратегічне партнерство. Після цієї угоди Nokia стала найбільшим постачальником мобільного програмного забезпечення для пристроїв на базі Windows.