• За безпекою хасидів стежать 80 рятувальників та 430 міліціонерів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 9 вересня 2013 року

В Умані на Черкащині, де закінчилося святкування єврейського Нового року, 89 осіб і 14 одиниць спецтехніки Держслужби з надзвичайних ситуацій забезпечували безпеку хасидів, передає ДСНС.

Рятувальники, серед яких були сапери, водолази і хіміки, дбали про безпеку ізраїльських паломників, починаючи з 4 вересня. На стаціонарних постах, патрулях і в оперативному штабі цілодобово чергували по 19 фахівців спільно з силовими структурами. Серед них близько 430 працівників міліції, 12 ізраїльських поліцейських, а також представники релігійних громад.

Напередодні святкування директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Григорій Марченко та начальник Управління ДСНС в Черкаській області Віктор Гвоздь особисто провели огляд техніки та особового складу , а також території розташування релігійних об'єктів, наметове містечко і водні об'єкти.

І все ж без інцидентів не обійшлося. За останні два дні пожежникам доводилося гасити багатоповерхівку, де хасиди вирішили посмажити шашлик. Співробітникам МВС довелося рознімати своїх же п'яних міліціонерів і місцевих жителів, які побилися в барі. А водолазам довелося витягувати з річки молодого хлопця, який хотів скупатися, і мало не потонув.

Культові заходи з нагоди святкування днів Рош-ха-Шана проходили в Умані 4―6 вересня біля могили цадика Нахмана й у приміщенні місцевої синагоги. На щорічне свято сюди з'їхалися 27 тисяч паломників з Ізраїлю, Європи, США, африканських країн та Індії.

На сьогоднішній день з Умані відбуло вже 6700 паломників. У місті ще знаходиться більше 20 300 хасидів. Останній літак з гостями відбуде з України 11 вересня, повідомляє прес-служба МВС.

Нагадаємо, минулого року з 16 по 18 вересня на святкування 5773-го іудейського Нового року до Умані з'їхалися 26 тисяч хасидів. Їх безпеку охороняли 500 українських правоохоронців та 12 поліцейських з Ізраїлю, повідомляла раніше Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...