ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Обама замінив атаку на Сирію дипломатією

Велика Епоха
Президент США Барак Обама пообіцяв у вівторок 10 вересня вивчити дипломатичний план Росії з міжнародного контролю за хімічною зброєю в Сирії.

Барак Обама. Фото: Alex Wong/Getty Images
Барак Обама. Фото: Alex Wong/Getty Images
Глава Сполучених Штатів не встановив термінів «дипломатичних шляхів». Він заявив, що Америка буде працювати з Росією і Китаєм в просуванні резолюції Ради Безпеки ООН щодо Сирії. Зокрема, вимагати від Асада відмовитися від поставок зарину, гірчичного і нервовопаралітичного газу, відкрити хімічні арсенали і знищити хімічну зброю під міжнародним контролем.

Він попросив лідерів Конгресу поки відкласти голосування щодо його призову санкціонувати застосування військової сили і піти дипломатичним шляхом. У той же час Обама висловив скептицизм з цього приводу і закликав американців підтримати його загрозу застосування військової сили в разі необхідності, повідомляє Reuters.

Він наказав американським кораблям ВМС та іншим військовим силам залишатися на місці в східному Середземномор'ї і бути готовими завдати військового удару, якщо «дипломатія зазнає невдачі», наголошується в повідомленні.

«Ще дуже рано говорити про те, що ця пропозиція буде дієвою, і режим Асада виконає свої зобов'язання. Але дипломатична ініціатива, все ж, може дати можливість усунути загрозу хімічної зброї без застосування сили. Зокрема тому, що Росія є одним із сильних союзників Асада», ― зазначив Обама у своєму 16-хвилинному телезверненні з Білого дому.

Він також підкреслив, що якщо США не буде діяти, то Асад може не відмовитися від використання хімічної зброї і отруйних газів.

Наразі під загрозою ударів американських ПРО перебуває близько половини території Сирії, контрольованої повстанцями.

Нагадаємо, вчора уряд Асада прийняв пропозицію свого союзника Росії передати під міжнародний контроль сирійську хімічну зброю.