• США звинуватили КНДР у розконсервації ядерного реактора в Йонбені

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 12 вересня 2013 року
Супутникові знімки показали, що Північна Корея відновила роботу дослідницького реактора на ядерному комплексі в Йонбені. Цей реактор здатний виробляти плутоній для зброї, про що, як повідомляє Reuters, у середу заявив науково-дослідний інститут США. 
Американо-корейський інститут Школи перспективних міжнародних досліджень Джона Хопкінса показав фотографію, зроблену із супутника 31 серпня. На знімку зображений білий пар, що піднімається з будівлі поряд з приміщенням, де знаходяться парові турбіни та генератори з реактором, що виробляють плутоній.
У повідомленні фахівців вашингтонського інституту говориться, що обсяг і біле забарвлення випаровування свідчать про те, що реактор запущений або знаходиться у стадії запуску. За їхніми словами, реактор може виробляти 6 кг плутонію на рік.
Прес-секретар Держдепартаменту Східної Азії і Тихого океану відмовився коментувати цю заяву, посилаючись на політику не розголошення і не коментування питань розвідки, але сказав, що «ядерна програма Пхеньяна, як і раніше, викликає у них серйозну стурбованість».
Представник нагадав про давню угоду «за міжнародний мир» підписану Вашингтоном і Північною Кореєю у 2005 році. Відповідно до цього пакту, Пхеньян мусив згорнути свою ядерну програму в обмін на економічну та енергетичну допомогу США. Однак, починаючи з 2006 року, Північна Корея провела вже три ядерних випробування.
«Звичайно, дуже шкода, але для нас це не є несподіванкою, тому що ми за допомогою супутникових зображень уже протягом декількох місяців спостерігаємо за тим, як Північна Корея здійснює ремонт п'ятимегаватних електричних реакторів», — сказав у телефонному інтерв'ю аналітик відділу політики ядерної програми фонду Карнегі Джеймс Ектон.
Нагадаємо, дослідницький ядерний реактор в Йонбені було закрито у 2007 році, проте у квітні 2013 року в МЗС КНДР заявили, що Пхеньян більше не вважає себе зобов’язаним дотримуватися угоди про мораторій на ядерні та ракетні випробування.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...