• Обережно, шахраї! Кількість інтернет-махінацій збільшується

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Неділя, 6 жовтня 2013 року
Кількість обманів українців в мережі Інтернет за останні півроку збільшилася вдвічі. Таку статистику озвучив начальник відділу боротьби зі злочинами у сфері електронної комерції Управління з питань боротьби з кіберзлочинністю МВС України Олег Заворотній.
За його словами, за вказаний період співробітниками МВС було виявлено близько 2 тисяч випадків шахрайства в мережі Інтернет. А це майже вдвічі більше, ніж за весь минулий рік.
Найпоширеніші серед махінацій ― це продаж товарів в Інтернеті з повною передоплатою і фінансові піраміди. Причому останні втягують у свої ряди велику кількість постраждалих, і їх суми збитків досить високі.
За статистикою управління, вкладникам повертається не 100% прибутку, як обіцяється, а лише до 40%.
Однак, незважаючи на те, що в Україні ще немає закону, що забороняє діяльність фінансових пірамід, але правоохоронні органи, за словами Захарова, знайшли «ефективні механізми» протидії інтернет-шахрайству.
Одна з них ― операція під назвою «Трикстер» (шахрай в мережі). В результаті цієї операції, в червні 2013 року МВС зареєструвала 593 заяви за фактом шахрайства і встановила 112 зловмисників, уточнив представник МВС.
Він також зазначив, що безпека інтернет-користувачів значною мірою залежить від них самих.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...