• Сьогодні настала «чорна п'ятниця»

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 вересня 2013 року
Забобонні люди пильно стежать за подіями, які проходять сьогодні ― в п'ятницю 13 вересня 2013 року. Згідно з їх прикметою, у п'ятницю 13-го числа будь-якого місяця слід бути особливо готовим до різних неприємностей і остерігатися невдач.
Американські бізнесмени в дні «чорних п'ятниць» намагаються максимально скоротити свою активність. За статистикою аналітиків, це призводить до втрати для економіки США до $800―900 млн у такі дні.
Але, незважаючи на побоювання багатьох ділових людей, фондові ринки азіатсько-тихоокеанського регіону сьогодні закрилися в зеленій зоні. При цьому індекс КНР Shanghai Composite злетів на 4,3%, а австралійський S&P/ASX 200 зміцнився на позначці 1,5%. Втратив трохи тільки японський Nikkei, впавши на 0,5%, повідомляє Інформаційно-консультаційний центр компанії Mill Trade на порталі InvestfundS
І все ж, багато людей і навіть відомі побоюються «чорної п'ятниці». Так, президент США Франклін Рузвельт ніколи в цей день не подорожував, а Отто Бісмарк 13-го числа не призначав зустрічей і не підписував важливих документів.
Медики назвали боязнь «чорної п'ятниці» параскавідекатріафобією (складається з грецьких слів «п'ятниця» та «тринадцять»). Американський психотерапевт Доналд Досей, який придумав цей термін, вважає, що якщо вимовити це слово кілька разів без запинки, то страх перед п'ятницею 13-го зникне.
Нагадаємо, відповідно до Старого Заповіту, у п'ятницю 13-го числа Каїн убив Авеля. А торік у п'ятницю 13 січня 2012 року відбувся крах лайнера «Costa Concordia». На його борту перебувало 4200 пасажирів і членів екіпажу.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...