• В Італії почали піднімати затонулий лайнер «Costa Concordia»

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 16 вересня 2013 року
Сьогодні в Італії о 9:00 за місцевим часом (10:00 за Києвом) почалася операція підняття круїзного лайнера «Costa Concordia» («Коста Конкордіа»), що затонув біля берегів острова Джильо у 2012 році.
Захід раніше планували почати о 6:00, але на три години довелося відкласти через нічний шторм. Підйом судна, яке важче «Титаніка» в два рази, як очікується, будуть проводити протягом 10―12 годин, передає BBC.
Вся ця операція обійдеться департаменту надзвичайних ситуацій в мільярд доларів. Однак цей гонорар буде компенсований підприємством, де був застрахований лайнер.
За словами фахівців, це буде одна з найбільших і найскладніших рятувальних операцій, коли-небудь зроблених в Італії.
Затонулий величезний корабель вагою більше 114 000 тон і довжиною у три футбольні поля, що зараз лежить на боці, повернуть і піднімуть у вертикальне положення. Здійснювати підйом будуть за допомогою 50 величезних ланцюгів, лебідок і противаг. Після цього об'єкт відбуксують на утилізацію на спеціально підготовленій підводній платформі із сталі і бетону. Якщо підняти подібним чином не вдасться, то судно розпиляють і транспортують по частинах за місцем призначення.
Мер Джильо Серджо Ортеллі прокоментував ЗМІ, що рятувальна операція з видалення корабля з берегів острова дуже важлива для їхнього народу і покладе край «величезній проблемі» порту. У зв'язку з операцією влада острова навіть замовила спеціальну молитву під час недільної меси, пише ВВС.
Нагадаємо, круїзний лайнер «Costa Concordia» зазнав аварії біля італійського острова Джильо 12 січня 2012 року, натрапивши на риф. На його борту перебувало 4200 пасажирів і членів екіпажу. У результаті, за останніми даними, загинули 32 людини, 50 отримали поранення. Знайти двох, зниклих безвісти, так і не вдалося.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...