• У спец-інтернатах тисячі дітей — без підстави

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Неділя, 13 жовтня 2013 року

Згідно з попереднім аналізом уряду, 40% дітей спецшкіл-інтернатів, яким поставили діагноз якого-небудь психічного захворювання, насправді здатні вчитися у звичайних загальноосвітніх школах.

Про це сьогодні заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, передає «Укрінформ».

За його словами перевірку провели в кількох спеціальних інтернатних установах. І вона показала, що нині там безпідставно перебуває майже 20 тисяч дітей.

«Фактично ці діти позбавлені права на повноцінне нормальне майбутнє у дорослому житті, оскільки замість атестата вони отримають лише довідку про пройдений курс середньої освіти», ― зазначив Павленко.

Він також повідомив, що зараз Президент України готує відповідне доручення щодо ретельної перевірки кожної дитини спец-інтернату. Після цього остаточно вирішиться питання утримання вищевказаних дітей у стінах таких шкіл.

«Це 41 тисяча дітей, яким ми досі ставимо діагнози „розумово відсталі“ або „психічно хворі“, а також ще 15 різних дискримінаційних визначень для цієї категорії дітей. У той же час у цивілізованих країнах давно визнали таких дітей „альтернативно обдарованими“», ― підкреслив чиновник.

Разом з тим уповноважений з прав дитини зазначив, що зараз у Верховній Раді обговорюється питання і про збільшення фінансування на такі установи. А вони зараз фінансуються вдвічі менше, ніж школи-інтернати, хоча має бути навпаки, зазначив Павленко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...