ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В тюрьмах Англії хочуть заборонити палити

Велика Епоха
Тюремне управління Великобританії має намір ввести заборону на паління на території в'язниць в Англії та Уельсі, повідомляє Бі-бі-сі.

Фото: PRAKASH SINGH/AFP/Getty Images
Фото: PRAKASH SINGH/AFP/Getty Images
Розглянути це питання управління спонукали часті скарги працівників в'язниць і ув'язнених, які не палять, — вони вимагають захистити їх від шкідливого диму, загрожуючи подати державі відповідні позови.

Очікується, що ця ініціатива буде введена в кількох в'язницях вже наступного року, тоді як повну заборону можуть ввести в 2015 році.

Противники цієї заборони відзначають, що близько 80% ув'язнених в британських в'язницях палять. Якщо їх змусять відмовитися від цієї звички, то це може призвести до бунтів, погіршення психічного стану ув'язнених, у яких і так становище нерадісне.

У той же час, прихильники проекту кажуть, що подібну міру вже ввели в пенітенціарних закладах для неповнолітніх, і там все обійшлося без якихось серйозних інцидентів. Вони також пропонують видавати ув'язненим, яким важко кинути шкідливу звичку, спеціальні нікотинові пластирі.

Заборона палити на роботі й у закритих громадських місцях набула чинності ще 6 років тому в Англії, Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії.

Після цього британські ув'язнені втратили можливість палити в загальних приміщеннях тюрем, але дозвіл палити в своїх камерах зберегли.

За даними Бі-бі-сі, у в'язницях Англії та Уельсу міститься близько 84 тисяч ув'язнених.

Як повідомляла «Велика Епоха», Україна теж активно бореться з палінням, але не завжди успішно.