ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російські прикордонники відкрили попереджувальний вогонь проти акції Грінпіс

Велика Епоха
Під час мирної акції, що проводиться активістами Грінпіс Інтернешнл на платформі «Приразломная», російська берегова охорона відкрила попереджувальний вогонь поблизу криголама Грінпіс «Арктик Санрайз», намагаючись зупинити акцію протесту на захист Арктики.

Фото: greenpeace.org
Фото: greenpeace.org
Прикордонники вистрілили в повітря 11 разів, захищаючи платформу компанії «Газпром». Після цього берегова охорона пригрозила вистрілити і по кораблю, якщо той не залишить територію. При цьому двоє учасників акції були заарештовані. Одному з них зламали руку. Інші учасники протесту покинули платформу, повідомляє сайт Greenpeace.

У відповідь на це капітан криголама відмовився покинути район платформи, а також прийняти на борт «Арктик Санрайз» інспекцію. Він заявив, що дії російських прикордонників безпідставні і незаконні.

«Російська берегова охорона застосувала неприйнятний рівень сили. Всі спроби зупинити мирний протест проти видобутку нафти в Арктиці за допомогою вогню повинні негайно припинитися. Реальна загроза виходить не від Грінпіс, а від нафтогазових корпорацій, в числі яких ― „Газпром“. Вони ігнорують небезпеку нафтового освоєння цього крихкого регіону і не готові видобувати нафту в її умовах», ― заявив керівник Арктичного проекту Грінпіс Інтернешнл Бен Аллейф.

Зараз Грінпіс вимагає звільнити своїх активістів. Прес-центр організації заявляє, що спроби перервати акцію на захист Арктики не зупинять їх глобальний рух, і зелена організація продовжить захищати арктичний регіон і домагатися створити навколо Північного полюса міжнародний заповідник.

У той же час Грінпіс продовжує збирати підписи під петицією з вимогою не приймати закон про податкові пільги для нафтових компаній «Роснефть» і «Газпром» на арктичному шельфі. Вони закликають людей поставити підписи під петицією і підтримати їх.