ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Подати позов стане важче

Велика Епоха
У Верховній Раді прийняли закон, який збільшує в два рази плату за розгляд позову. Законодавці пояснюють необхідність цього закону тим, що суди недостатньо фінансуються.

Фото: DAMIEN MEYER/AFP/Getty Images
Фото: DAMIEN MEYER/AFP/Getty Images
У Міністерстві фінансів, яке виступило ініціатором нововведень, пояснюють, що ця гілка влади — суди — недостатньо фінансується з держбюджету, тому й потрібні подібні зміни в законодавстві.

У Мінфіні заявили, що фінансування поточних витрат судів забезпечено лише на 9,1% від усіх потреб. А зменшити нестачу цих коштів якраз можна за рахунок надходжень від сплати судового збору, повідомляє «Новий регіон».

За словами народного депутата від партії «УДАР» Оксани Продан, проект закону, за який проголосували регіонали і комуністи, значно збільшує розмір судового збору і змушує платити судовий збір навіть при оскарженні адміністративних штрафів ДАІ. Вона вважає цей проект «жахливим», пише видання.

Якщо раніше ціна за звернення до суду становила 0,1% від мінімальної зарплати (114,7 грн), то після прийняття закону — 0,2% (229,4 грн)

Юрист Олексій Святогор каже, що саме існування судового збору зменшує число скаржників — перш ніж оплатити, людина повинна з'ясувати реквізити, що також «охолоджує», повідомляє «Сегодня».

У той же час, Святогор вважає, що гроші, які надходять в якості судового збору, не поліпшать стану судів, оскільки вони йдуть не в сам суд, а до держбюджету, який фінансує ці заклади. Таким чином, за його словами, фінансування судів залишиться приблизно на тому ж рівні.