• В українських судах побільшало виправдальних вироків

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 19 вересня 2013 року
Українські суди стали частіше виносити виправдальні вироки, щоправда частка таких рішень залишається низькою — в першому півріччі 2013 року виправдано було 372 особи, що становить 2% обвинувачуваних по 19,2 тисячі справ.
Минулого року в першому півріччі було винесено дещо менше — 199 таких виправдувальних вироків, свідчать результати моніторингу Центру політико-правових реформ (ЦППР) , повідомляє «Укрінформ».
Водночас на 35% збільшилася кількість зареєстрованих кримінальних проваджень. Якщо минулого року кожного місяця порушувалось близько 38 тисяч проваджень, то в 2013 році таких справ щомісяця реєструють близько 58 тисяч.
Європейські експерти визнають діючий український кримінально-процесуальний кодекс таким, що відповідає кращим іноземним аналогам, повідомляється на сайті ЦППР. Фахівці також відмічають, що відбулась гуманізація кримінально-правової сфери, в результаті чого зменшилась кількість обшуків та затримань, поменшало людей в СІЗО, натомість більш поширеною стала практика застосування альтернативних запобіжних заходів, домашнього арешту, а також угод про примирення між сторонами.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...