• В Україні з’явиться буддистська ступа

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 18 вересня 2013 року
У селі Паньківка Слов'яносербського району Луганської області місцеві буддисти домоглися дозволу на будівництво буддистської ступи.
У фундамент культового монумента зариють саріру ― частинку праху Будди, подаровану Україні ченцями з Непалу в 2001 році, повідомляють «Вести». 
За словами настоятеля місцевого буддійського храму, інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю області довгий час не давала дозволу на будівництво ступи. За свідченням вірян, проблему їм вдалось вирішити після своєрідної релігійної церемонії — трьох днів голодування і молитов постояльців храму.
Фундамент закладуть висотою 30 м і шириною 50 м. Навколо розкинеться ландшафтний парк з квітами, водоспадами і камінням. Будівництво ступи вже почалося. А закінчити його планують через три роки. На спорудження піде $2 млн.
«Будувати Ступу будемо за класичним зразком, як у Непалі, але з урахуванням скіфських традицій. За формою вона буде нагадувати скіфський курган. По нашому вченню, скіфи ― прабатьки племен, з яких з'явився Будда», ― уточнив «Вістям» настоятель.
Зазначимо, Ступа ― це буддійський монолітний півсферичний культовий пам'ятник. Віруючі будують його на честь однієї з буддистських подій. Раніше такі споруди зводилися для поховання царів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...