ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міліція порадила, як давати відсіч шахраям

Велика Епоха
Після того, як залякана жінка під Києвом віддала вимагачеві 7 тисяч гривень, міліція нагадала, як діяти, коли нам дзвонять телефонні шахраї.

Фото: Joseph Jean Rolland DubT/photos.com
Фото: Joseph Jean Rolland DubT/photos.com
У відділення Білоцерківської міліції днями зателефонувала 55-річна жінка, повідомивши, що перерахувала невідомій особі сім тисяч гривень, щоб врятувати свого сина від в'язниці.

Вона сказала, що їй зателефонував чоловік, який назвався працівником міліції і заявив, що її син заарештований в Києві. На питання «за що» він відповів, що з вини її сина виникла аварія і постраждали люди, і, щоб залагодити з ними конфлікт, потрібно перерахувати гроші на рахунок постраждалого (був названий номер рахунку та ім'я), пише «Сегодня».

Жінка швидко зібрала гроші і побігла до терміналу. Вона перерахувала гроші, але тут же схаменулася, вирішивши зателефонувати синові. А він сказав, що зараз у Києві, і в нього все добре. «Через годину повертаюся додому», — сказав він стурбованій матері.

Жінка зателефонувала працівникам міліції через годину і попросила знайти шахрая, якому перерахувала заощадження.

У міліції кажуть, що нерідко бувають такі випадки, коли потенційним жертвам дзвонять вночі і повідомляють, що нібито їхні рідні перебувають у міліції за якісь правопорушення. При цьому, щоб їх відпустили, потрібно передати особисто або перерахувати велику суму грошей. Крім того, шахраї телефонують жертві щохвилини, наполягаючи, що гроші необхідно передати якомога швидше, пише видання.

Правоохоронці зазначають, що у випадку подібних дзвінків не слід панікувати і готувати гроші. Про такий дзвінок краще повідомити за номером 102. «Своєчасне повідомлення дасть правоохоронцям можливість затримати шахраїв, що, таким чином, убезпечить громадян від злочинних посягань», — цитує видання співробітників міліції.