ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

З ґрунту Марса добули воду

Велика Епоха
Американське агентство NASA опублікувало звіт про останні знахідки марсохода Curiosity. Згідно з доповіддю, в ґрунті марсіанської планети міститься до 2% води.

марс вода
марс вода

На цьому знімку, наданому Європейським космічним агентством (ЄКА) 16 липня 2008 р., ― одне з найбільших джерел води на Марсі ― ступінчастий каньйон Echus. Вражаючі скелі висотою до 4000 м розташовані в східній частині каньйону. Води гігантських водоспадів, можливо, колись спускалися з цих скель на дно долини. Фото: ЄКА/Getty Images

На Марсі в достатку є вода. Коли ми відправимо туди людей, вони зможуть з легкістю отримувати там воду, зачерпуючи землю в будь-якому місці планети і нагріваючи її», ― сказав декан з науки Політехнічного інституту Ренсселера Лорі Лешин.

Раніше Curiosity пробурив 5-сантиметрове заглиблення на ділянці Рокнест Марсу і зачерпнув звідти ґрунт. Пробу, розміром з таблетку, помістили в ємність і протягом 8-ми годин нагрівали до 835 градусів. Весь цей час датчики вловлювали пари, випаровувані з ґрунту, і зафіксували 2% води.

Хоча це в багато разів менше в порівнянні з ґрунтом Землі, але набагато більше, ніж очікували вчені. Якщо фахівці виявлять, що волога розподілена в марсіанському ґрунті рівномірно, то з 30 її кілограмів можна буде отримати близько 1 літра води.

Більше того, це підтвердить припущення фахівців Європейського космічного агентства і NASA, що Червону планету колись покривала вода.