ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чому майбутнім мамам затримують виплати

Велика Епоха
За словами вагітних жінок-декретниць, в Україні затримують декретні виплати. Найбільше на це скаржаться мешканки східних регіонів країни.

Фото: ERIC FEFERBERG/AFP/Getty Images
Фото: ERIC FEFERBERG/AFP/Getty Images
Так, ТСН повідомляє про жінку, яка мала отримати обіцяну виплату ще в середині серпня, але її досі ще немає. Сума частини декретних ― середня зарплата за 4 місяці, як написано у законі.

Роботодавець підтвердив платіжним дорученням, що всі кошти до Фонду соціального страхування вони вже перерахували. Але цих грошей жінці поки не дають. Така ж ситуація і з іншими її знайомими вагітними декретницями.

У той же час жінки заявили, що боротися за свої права ним у такій ситуації, або «ніколи», або «не має сили».

А на сайті Мінсоцполітики повідомляється, що за ініціативою Президента країни ще в лютому в уряді була створена «гаряча телефонна лінія»* з питань захисту сімей з дітьми.

Також міністр соціальної політики Наталія Королевська повідомила, що в Україні нині діє 17 соціальних центрів матері та дитини, які надають соціальні послуги вагітним жінкам і матерям з дітьми, які опинились у важких життєвих обставинах. За її словами до кінця 2014 року подібні центри запрацюють у кожній області.
__________

* Урядова телефонна «гаряча лінія» працює за графіком: понеділок―п'ятниця ― з 8 до 21 годин, субота ― з 8 до 19 годин. Вихідні: святкові дні та неділі. Дзвонити слід на номер: 0800507309. Або звертатися через веб-сайт Урядового контактного центру.