ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зима в Україні буде сніжною та затяжною - синоптики

Велика Епоха
Зима 2013-2014 років в Україні буде сніжною, вітряною та затяжною, але відносно теплою, прогнозують синоптики. Весни слід очікувати не раніше третьої декади квітня.

Фото: JEFF HAYNES/AFP/Getty Images
Фото: JEFF HAYNES/AFP/Getty Images
Такий прогноз озвучила Марія Сторчило, координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України.

«Очікується надмірно рясна кількість опадів у вигляді снігу і дощу, а також сильні вітри. Але дуже низьких температур і міцних морозів не буде», ― сказала вона агентству «Укрінформ».

Інший синоптик Валерій Некрасов частково підтримав прогноз колеги, але додав, що перші ознаки сніжної зими проявляться 4 грудня, проте до Нового року весь сніг розтане. Справжня ж зима з морозами до -15°С настане в середині січня. А в лютому вони посиляться до -20°С.

«Ця зима буде не тільки більш сніжна і холодна, ніж попередня, але і досить довга. Поступово рухатися до весни ми почнемо вже після 10 березня. Тепло прийде тільки в третій декаді квітня, а 1 травня вже буде спекотно», ― спрогнозував Валерій Некрасов.

Нагадаємо, раніше українські комунальники висловили побоювання за стабільність опалювального сезону (перебої у постачанні гарячої води та опалення) у зв'язку з величезними боргами, які у них скупчилися перед «Нафтогазом».