ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В квитки на потяг пропонують вводити паспортні дані

Велика Епоха
МВС порекомендувало «Укрзалізниці» вносити в проїзний квиток пасажирів поїздів не тільки їхнє прізвище та ім'я, а й паспортні дані.

Фото: pz.gov.ua
Фото: pz.gov.ua
Таким чином департамент транспортної міліції хоче перейняти досвід Росії та Білорусі у використанні спеціалізованої інформаційно-пошукової системи «Розшук-Магістраль». Паспортні дані необхідні системі для автоматичного виявлення осіб, які перебувають у розшуку, повідомляє газета «Сегодня».

З листа голови департаменту транспортної міліції МВС В'ячеслава Писаренка, який надійшов на ім'я гендиректора «Укрзалізниці» Сергія Болоболіна, це дозволить правоохоронцям оперативно реагувати на загрози тероризму та інші правопорушення на залізниці.

У посланні наголошується, що вказані дії не порушують українське законодавство і не належать до оперативно-розшукових заходів.

У той же час, програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк заявив, що їхня організація зажадає притягти до відповідальності «Укрзалізницю» за незаконний збір та зберігання особистих даних громадян.

Гельсінська спілка також має намір домагатися знищення всіх накопичених даних, оскільки це є грубим порушенням Закону «Про захист персональних даних» та «Правил перевезення пасажирів», затверджених Кабміном, повідомляє Укрінформ.

Раніше, 2 жовтня 2013 року, керівники залізничників і транспортна міліція на спільній нараді розробили новий загальний алгоритм забезпечення безпеки та зручності перевезень пасажирів по залізницях України. Зокрема, це стосуватиметься посадок у вагон без належних документів, що засвідчують особу пасажира, повідомляє прес-центр «Укрзалізниці».