ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Місто мертвих» у центрі Києва перетворять на музей

Велика Епоха
За кілька років на Подолі кожен бажаючий зможе прогулятися по кварталу IX―XII століть, спустившись до підземного інтерактивного музею стародавнього Києва на Контрактовій площі.

Приміщення музею в розрізі. Ілюстрація: kiev.segodnya.ua
Приміщення музею в розрізі. Ілюстрація: kiev.segodnya.ua
Унікальний музейний комплекс планують побудувати поряд з Гостинним двором, на місці, де зараз знаходиться вентиляційна шахта метро. Туристи зможуть подивитися тут на побут городян древнього Києва (одяг, прикраси, посуд, зброю), почути шум базару, подивитися на оборону Подолу від татар і навіть відчути запах старого граду.

Як розповів газеті «Сегодня» директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак, «місто мертвих» (цілий квартал з будинками, вулицями і будівлями) було виявлено будівельниками ще в 1970-х роках, коли на Подолі почали зводити лінію метро. Тоді частину знахідок знищили, оскільки вони заважали будівництву. Але на глибині 12 метрів залишилися незаймані об'єкти. Тепер їх планують розкопати, вивчити, після чого створити інтерактивний музей історії Подолу.

«„Місто мертвих“ ідеально збереглося під землею. Стародавні споруди були поховані шарами піску в результаті розливів Дніпра і вціліли в незайманому вигляді до наших днів. Підготовчі роботи вже розпочато. Місце розкопок накриють скляним куполом, через який туристи зможуть спостерігати за їх ходом. Розкопки можуть тривати 2―3 роки. Після їх закінчення історики приступлять до облаштування музейного комплексу. А на це піде ще один рік», ― сказав Сагайдак.

За словами радника голови КМДА Ігоря Довбаня, музей стане «справжньою родзинкою Києва». Багато меценатів вже готові вкласти гроші в цей проект, а він «не з дешевих», зазначив він газеті.