ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Литовці скаржаться на інформаційну війну з боку Росії

Велика Епоха
Програма про події 1991 року у Вільнюсі є частиною інформаційної війни Росії проти Литви — так вважає міністр оборони Литви Юозас Олекас, повідомляє видання DELFI.

Міністр оборони Литви Юозас Олекас. Фото: TOMAS LUKSYS/AFP/Getty Images
Міністр оборони Литви Юозас Олекас. Фото: TOMAS LUKSYS/AFP/Getty Images
«Я думаю, що це огидна брехня, яку використали як частину інформаційної війни. Її ціль — виправдати настрої, що переважають зараз з російської сторони, коли наших перевізників зупиняють, або зупиняють торгівлю», — сказав міністр.

Він пообіцяв, що після інциденту буде вжито заходів, щоб захистити інформаційний простір.

У понеділок вже було призупинено трансляцію «Першого балтійського каналу», що передає в Литві сигнал російського «Першого каналу».

Причина цього — показ передачі «Людина і закон» минулої п’ятниці. На думку литовців, у цій передачі були спотворені події 13 січня 1991 р., коли під час штурму телевежі радянськими військами загинули люди. Чимало глядачів висловили скарги, що автори передачі представили литовських борців за незалежність у негативному світлі.

Як пише DELFI, під час штурму 13 січня 1991 року Вільнюської телевежі загинули 13 захисників свободи Литви, в тому числі дівчина — Лорета Асанавічюте. Вона потрапила під гусениці танків та померла у лікарні. За медичною допомогою тоді звернулись 580 потерпілих.

До цього Росія опинилася на порозі «торгівельної війни» з Литвою. У вересні митники почали посилено перевіряти вантажівки з цієї країни. У Вільнюсі подібні заходи назвали необґрунтованими й дискримінаційними і висловили думку, що Росія так себе поводить через те, що їй не подобається зближення з Європою пострадянських країн.

Нагадаємо, складнощі з імпортом товари в Росію виникали і в українських виробників. 29 липня Росспоживнагляд ввів заборону на імпорт у РФ української кондитерської продукції 4-х фабрик Roshen.