• Північна Корея запустить для туристів розкішний гірськолижний курорт

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 10 жовтня 2013 року

Багатомільйонний гірськолижний курорт Masik Pass відкриють сьогодні в Північній Кореї, незважаючи на те, що його будівництво досить сильно відстає від графіка через санкції, які наклали на Пхеньян швейцарські, австрійські та французькі виробники підйомників і лижного спорядження, повідомляє Daily Mail.

Комплекс на східному узбережжі країни буде обладнаний багатими шале і санними трасами з саньми. Тут же для іноземців добудовують 8-поверховий готель і трохи менше ― для громадян КНДР. Передбачені і гостьові будиночки.

Нині у КНДР налічується 24 млн населення. З них лише 0,02 відсотка (5,5 тис.) катаються на лижах, тому лише деякі можуть дозволити собі відвідати такий дорогий курорт. Тим часом керівництво країни вже заявило, що буде заохочувати лояльних або видатних працівників поїздками на Masik Pass, на зведення якого влада витратила 10 місяців інтенсивної роботи, повідомляють місцеві ЗМІ.

Як зазначає Daily Mail, минулого місяця північнокорейський лижний комплекс зіткнувся з проблемою заборони продажу предметів розкоші з боку ряду європейських країн. Так, уряд Швейцарії заборонив своїм компаніям продати Північній Кореї підйомники і обладнання для канатної дороги на суму $7,7 млн. Такі ж санкції щодо КНДР були накладені французькими та австрійськими виробниками підйомно-транспортних машин.

У відповідь верховний лідер північної частині Корейського півострова Кім Чен Ин заявив: «Раз ми можемо робити ядерну зброю і ракети, то зможемо виробляти і підйомники». Державні ж ЗМІ розцінили відмову європейських партнерів як «серйозне порушення прав людини, політизацію спорту і дискримінацію щодо корейців».

Гірськолижний курорт є частиною політики Кім Чен Ина, який хоче використовувати спорт як атракціон для нації, пише Daily Mail. За останні кілька місяців у Пхеньяні були зведені численні парки відпочинку та спорту, баскетбольні майданчики і катки для катання на роликових ковзанах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...