• Фосфатам у мийних засобах оголосили повну заборону

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 28 жовтня 2013 року
Україна схвалила заборону на мийні засоби та товари побутової хімії на основі фосфатів. Про це повідомили в прес-службі Кабінету Міністрів.

Уточнюється, що відмовитися від цих речовин повністю планують за 7 років.

Прем'єр-міністр Микола Азаров сказав, що Україна слідуватиме шляхом США, Німеччини, Італії, Канади, Голландії, Австрії, Норвегії та інших країн, які відмовилися від використання мийних засобів на основі фосфатів.

Він зазначив, що Євросоюз теж має намір відмовитися від цих небезпечних речовин, але швидше — до 1 січня 2017 року.

12 червня цього року Кабмін уже вжив серйозну міру щодо боротьби з фосфатами. Було прийнято постанову, яка дозволить зменшити використання шкідливих для організму фосфатів у пральних порошках в 60—120 разів.

Як пояснював «Великій Епосі» Денис Павловський, еколог з організації «МАМА- 86», сьогодні на одне прання у пральній машині в середньому витрачається 100—200 г фосфатного прального порошку. Такі пральні порошки в Україні містять в середньому 30% фосфатів, а це означає, що на 1 прання йде 30—60 грам фосфатів, а постановою КМУ передбачено тільки 0,5 грама.

Проте, як повідомлялося, набуде чинності ця постанова тільки 12 грудня 2014 року для пральних порошків, а для засобів до посудомийних машин — з 1 січня 2017 року.

Про негативний вплив на організм фосфатів читайте в нашій статті: «Порошки з фосфатами — шкода для здоров’я». 
Підписатися:

Коментарі