• Назвали організацію, яка отримала Нобелівську премію миру

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 жовтня 2013 року

Цьогорічну Нобелівську премію миру присудили Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Організація була відзначена за «величезні зусилля щодо знищення хімічної зброї», відмітили в норвезькому Нобелівському комітеті, і отримає винагороду в розмірі 1,25 мільйонів доларів на церемонії нагородження, яка відбудеться в грудні.

Організація із заборони хімічної зброї була заснована в 1997 році в Гаазі, Нідерланди. Цього року вона направила групу своїх експертів до Сирії, щоб розслідувати випадок застосування в країні хімічної зброї. Військового конфлікту між Сирією та США вдалося уникнути завдяки тому, що Сирія погодилася підписати Конвенцію про хімічну зброю та відкрити для огляду свій арсенал.

На прес-конференції, присвяченій нагородженню, представники Нобелівського комітету заявили, що дали премію ОЗХЗ не за її місію в Сирії, а за багаторічні зусилля зі знищення хімічної зброї в цілому, проте сказали також, що цьогорічні події підкреслили важливість місії організації.

Всі країни, які ратифікували Конвенцію про хімічну зброю, стають її учасниками. Наразі їх нараховується 189, і в їхньому числі є Україна.

На отримання Нобелівської премії миру цього року була зареєстрована рекордна кількість кандидатів — 259 приватних осіб та організацій. Серед них виділяли Деніса Муквеге, лікаря з Конго, який займається лікуванням жертв зґвалтування, Малалу Юсафзай, 16-річну пакистанка, яка бореться за права жінок в своїй країні, а також Ху Цзя, китайського дисидента.

Лауреатом Нобелівської премії миру минулого року був Європейський Союз «за внесок впродовж більше шести десятиліть у просування миру і примирення, демократії та прав людини в Європі».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...