• У Харкові переживають за витік понад 1,5 т аміаку

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 жовтня 2013 року
У Харкові може відбутися витік більше 1,5 т аміаку, який зберігається на покинутому підприємстві «Аркадія».

Про це повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на начальника міськуправління Держслужби з надзвичайних ситуацій Володимира Юрченка, чиє відомство зафіксувало високу насиченість повітря аміаком на території заводу.

За словами Юрченка, невідома кількість запасів аміаку, який нині міститься на території холодильно-складського комплексу Дзержинського району, ― потенційно небезпечна для міста: існує ймовірність виникнення аварії із загрозою для життя і здоров'я людей. По сусідству з небезпечним комплексом розташовані підприємства з переробки харчових продуктів та обласна дитяча клініка.

Раніше, до 2011 року, коли працювало підприємство, тут в технологічному процесі використовувалося 1,8 тонн аміаку. Протягом двох років після того, як об'єкт закрили, його ніхто не охороняв. Зараз же охорону тимчасово ведуть співробітники охоронної фірми, яких найняв Перший український міжнародний банк (ПУМБ), у заставі в якого опинилося майно «Аркадії».

Як заявили в ПУМБ, вони готові лише частково брати участь у фінансуванні утилізації аміаку, оскільки повна сума в 600 тис. гривень для них є досить великою.

А поки що в міськраді Харкова створили комісію, яка проведе детальну перевірку об'єкта. Вона встановить кількість аміаку, що зберігається, і оцінить завданий збиток.
Підписатися:

Коментарі