ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зі сміття можна отримати... паливо?

Велика Епоха
Луганські вчені СНУ ім. В. Даля розробили спосіб отримання палива з відходів. За це ноу-хау головний винахідник Микола Горбунов вже отримав нагороду в Севастополі на Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час».

Сира нафта. Фото: RODRIGO BUENDIA/AFP/Getty Images
Сира нафта. Фото: RODRIGO BUENDIA/AFP/Getty Images
За словами Горбунова, весь секрет полягає в тому, щоб у спеціальній камері в чітких пропорціях змішати певне сміття: гумотехнічні вироби (автомобільні покришки) або відпрацьоване машинне масло. Процес змішування здійснюється під впливом озону. У результаті виходить вуглеводнева сировина, яка за властивостями нагадує сиру нафту, пише газета «Сегодня».

Спосіб видобутку альтернативного палива, запропонований луганською командою фахівців Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, дозволить, на їхню думку, запустити в машинобудуванні безвідходне виробництво.

Раніше, цієї осені, південнокорейські вчені створили генетично модифіковані бактерії, які поглинають глюкозу і виділяють бензин. Ось тільки ефект від цього процесу поки що досить низький: з 1 л розчину з вмістом таких бактерій виходить лише 580 мг палива, зазначає Global Science.