ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чому в Харкові масово гинула риба?

Велика Епоха

У Харківській області держекоінспекція досліджувала проби води з річки Уди, де нещодавно масово загинула риба. За результатами дослідження чиновники повідомили, що забруднювальних речовин вище норми не виявлено — риба вмирала через нестачу кисню, повідомляє «Сегодня».

Назвали причину масової гибелі риби в Харкові. Фото: dozor.kharkov.ua
Назвали причину масової гибелі риби в Харкові. Фото: dozor.kharkov.ua
Інспектори відбирали проби у трьох місцях на місці загибелі риби.

В екоінспекції повідомили, що встановлено перевищення показника «біохімічне споживання кисню» (БПК) у 2,2 рази в трьох місцях, де брали пробу.

Ігор Котенко, начальник відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду та біоресурсів, сказав виданню, що підвищення показника БПК свідчить про нестачу кисню. Лабораторне дослідження підтвердило, що це і є причина загибелі риби.

В екоінспекції відзначили, що зменшення кількості кисню могло статися через цвітіння води, повідомляє харківське видання «Міський дозор».

Держінспектор «Харьківдержрибохорони» Іван Григорчук раніше повідомляв, що перше повідомлення про масову загибель риби на річці Уди надійшло в середу, 28 серпня, а друге — наступного дня.

Він говорив, що причин може бути багато, зокрема: скидання забрудненої води, хімічне або органічне забруднення акваторії, надмірне розмноження водоростей, які поглинають кисень у водоймі, та інші, пише «Обозреватель».

За словами місцевих жителів, річка за ніч перетворилася на болото, і від неї йшов неприємний запах. Деякі стверджують, що бачили, як вода вирувала, а риба вистрибувала просто на берег. Мешканці вважають, що причиною смерті риби міг бути викид хімічних відходів, згідно з інформацією «Сегодня».