ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україну заполонять китайські авто

Велика Епоха
В 2014 році третина автомобілів, які будуть виготовлені в Україні, будуть китайськими — прогнозується, що доля таких машин на внутрішньому ринку зросте до 17%, і частина буде експортуватись до країн Євросоюзу та Росії.

Фото: Raimundo Colombo/flickr.com
Фото: Raimundo Colombo/flickr.com
Після вживання заходів для захисту українського автомобілебудування, зокрема введення утилізаційного збору, чимало українських виробників повідомило про плани на випуск китайських малолітражок JAC, Lifan, Great Wall та Geely. За інформацією корпорації Богдан, КрАСЗ та ЗАЗ, в 2014 році таких машин може бути випущено близько 88—96 тисяч, повідомляє «Коммерсантъ».

А збільшити частку китайських автомобілів на українському ринку постачальники планують шляхом витіснення російських марок.

Загалом виробництво автомобілів за січень-серпень 2013 року знизилось на 46% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомляє «Обозреватель». За даними Держстатистики, виробництво вітчизняних автомобілів скоротилось на 50% через популярність серед українських споживачів іномарок.

Крім того, після введення утилізаційного збору у вересні ринок авто впав на 50%, заявляв раніше Олег Назаренко, директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів, повідомляє «Голос України».