• З черги на квартири випали сотні тисяч українців

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 26 жовтня 2013 року

Оскільки кілька сотень тисяч українців не підтвердили, що досі потребують житла, їх не внесли до реєстру громадян, які стоять на квартирному обліку. Про це пише «Коммерсант-Україна».

У Мінрегіонбуді повідомили, що наразі до реєстру внесено близько 250 тисяч осіб, які раніше стояли на квартобліку і підтвердили, що досі потребують поліпшення житлових умов. За даними офіційної статистики, в кінці 2012 р. на квартобліку значилося 1,02 млн громадян.

У міністерстві додали, що не всі ті, хто стояв на обліку, щороку проходили перереєстрацію, тобто підтверджували дані, що свідчать про те, що їм необхідно поліпшити житлові умови. І таких людей — 330 тисяч. Ще 142,8 тис. осіб зняли з обліку за підсумками інвентаризації квартирних черг.

Леонід Рисухін, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, каже, що реєстр дозволяє вести актуальну інформацію про громадян, які стоять на обліку. Він також вважає, що завдяки оптимізованому реєстру, тепер легше буде планувати, де саме і в якій кількості потрібно будувати житло в рамках житлових програм держави.

Ті, хто стоїть на обліку, наділені перевагою на отримання державних пільг для придбання житла. Наразі пропонуються три програми: молодіжне доступне житло, іпотека під 3% річних і програма 30/70, згідно з якою держава компенсує 30% від ціни житла.

Нещодавно Кабмін зменшив фінансування програми «Доступне житло» з 300 млн грн до 49,381 млн грн, пише «Сегодня». 

Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Темник повідомляв у серпні цього року, що з початку дії програми «Доступне житло» квартири отримали 8 тисяч українських сімей.

Як писала «Велика Епоха», експерти пояснюють невелику кількість людей, які отримали квартири, тим, що зарплата середньостатистичного українця не дозволяє йому брати участь у таких програмах. До того ж, перший внесок, який потрібно зробити, становить не менше чверті вартості житла.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...