ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Скільки заплатять жертвам рясної зливи в Ростові

Велика Епоха
У російському місті Ростові через зливу під воду пішли десятки машин, а сотні будинків і квартир були підтоплені. Виною тому — рясна злива в минулі вихідні. Стало відомо, на яку матеріальну допомогу можуть розраховувати постраждалі городяни, повідомляє видання 161.ru.

Фото: 161.ru
Фото: 161.ru
Менше ніж за добу з другої половини суботи до раннього ранку неділі в Ростові випало близько 80 мм опадів, в той час як місячна норма — 32 мм.

За кілька годин багато вулиць, які розташовані в низині, перетворилися на річки, вода піднялася до висоти дахів машин.

Обстеженням постраждалих будинків і підрахунками збитку завідує експертна група мерії Ростова. За оцінками комісії, зафіксовано, що злива затопила 21 домоволодіння.

Як заявили в мерії міста, постраждалим від зливи не компенсуватимуть збитки, обіцяючи надати лише разову матеріальну допомогу.

Голова управління у справах цивільної оборони і надзвичайних ситуацій Ростова Артур Хостов повідомив, що розмір допомоги складе один мінімальний розмір оплати праці (5205 рублів) на кожного прописаного у пошкодженому будинку — іншими словами, якщо в будинку проживає 5 людей, то сім'я отримає близько 25 тис. рублів.

За його словами, всі, хто бажає отримати допомогу від влади, повинні звернутися до адміністрації того району Ростова, де розташований пошкоджений будинок. Решті радять звертатися в страхову компанію, де було застраховане майно, а квартирантам — у свою керуючу компанію або ТСЖ. У разі відсутності страховки, відновлювати пошкоджене залишається лише за рахунок власного бюджету.