ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Київ має кращу репутацію за Москву та Єрусалим

Велика Епоха
Жителі країн Великої Вісімки поставили Київ вище за Москву та Єрусалим у рейтингу великих міст світу за репутацією.

Фото: Joern Pollex/Getty Images
Фото: Joern Pollex/Getty Images
Київ посів 73 місце в списку зі 100 великих міст світу, який склали фахівці консалтингової компанії Reputation Institute. 72 місце зайняв Сан-Паулу, 74 — Єрусалим.

Перші 3 місця в рейтингу посіли Сідней, Торонто та Стокгольм. В десятку кращих за репутацією міст увійшло багато міст Старої Європи — Відень (4), Венеція (5), Флоренція (6), Единбург (7), Цюріх (8), Лондон (9) та Копенгаген (10).

Найгірші оцінки від жителів країн Великої Вісімки отримали Багдад (100), Тегеран (99) та Карачі (98). В десятку міст з найнижчою у рейтингу репутацією увійшли також Найробі, Каїр, Мехіко, Каракас, Тель-Авів, Джакарта та Калькутта. На 90-му місці за статусом опинилась Москва.

Києву в складеному рейтингу вдалось обійти китайські міста Пекін, Гуанчжоу, Шанхай та Макао, індійський Мумбай та Нью-Делі, російську столицю Москву, південноафриканське місто Йоганнесбург, а також ізраїльську столицю Єрусалим.

Санкт-Петербург піднявся в рейтингу вище за Київ і посів 58 сходинку, Стамбул — 67, Варшава — 55, Будапешт — 51. Повний список міст можна переглянути за посиланням (.pdf).

На рейтинг міста впливала думка опитаних про його економічне становище, привабливість навколишнього середовища та наявність ефективної влади. Одним із найважливіших критеріїв була краса міського середовища, безпека, наявність культурних та розважальних закладів, хороших ресторанів, а також рівень життя.

Дуже великі міста переважно не займали високі позиції в рейтингу. Відомість міста також часто не означала, що він має добру репутацію. Так, Нью-Йорк посів 21 місце, Париж — 22, а Токіо — 31 місце.

Для складення рейтингу фахівці Reputation Institute опитали 22 тисячі чоловік з січня до лютого 2013 року. Опитування проводилось в США, Японії, Німеччині, Великобританії, Франції, Італії, Канаді та Росії.