ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Схил біля Маріїнського палацу доведеться заасфальтувати

Велика Епоха
Як повідомляє влада, на Парковій дорозі необхідно укріпити схил. Для цього потрібно вирубати частину дерев і забетонувати його. Про це пише «Сегодня».

Краєвид з оглядового майданчика в Маріїнському парку Києва. Фото: Марина Сорокіна/fotki.yandex.ru
Краєвид з оглядового майданчика в Маріїнському парку Києва. Фото: Марина Сорокіна/fotki.yandex.ru
З понеділка вздовж Паркової дороги почнуть забивати палі і бетонувати схил у місці, яке розташоване недалеко від оглядового майданчика біля Маріїнського палацу. Як пише видання, вже зрубали близько сорока дерев.

Заступник голови КМДА Михайло Кучук сказав «Сегодня», що, відповідно до проектної документації ще за 2007 рік, передбачалося зміцнити схили на ділянці дороги від Петровської алеї до Маріїнського парку. Він сказав, що вони відкоригують проект і вже в понеділок почнуть зміцнювати вказану ділянку поряд з оглядовим майданчиком біля Маріїнського палацу (навпроти нещодавно побудованого вертодрому, до якого збираються підвести міст). У зв'язку з цим чиновник каже, що там почнуть забивати палі і бетонувати схил.

Також окремо будуть зміцнювати і Паркову дорогу — після сніжної зими вона поповзла вниз. Кучук повідомив, що зсуви можуть викликати катастрофу, і якщо не зміцнити дорогу, то вона може поповзти в Дніпро.

«Тут необхідно зводити стіни-підпірки, і уникнути вирубання дерев не вдасться. Як мінімум доведеться прибрати дві сотні дерев. Точна кількість стане відома після проведення експертизи», — сказав Кучук.

У той же час екологи загрожують подати позови до суду. Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру, каже, що вже подана скарга до прокуратури, оскільки ця територія — це природно-заповідний фонд, де не можна рубати навіть одне дерево, повідомляє «Сегодня».

Раніше у КМДА заявляли, що перебувати на оглядовому майданчику в київському Маріїнському парку може бути небезпечно для життя — є загроза обвалу.

Нагадаємо, 5 червня 2013 р. на Парковій дорозі стався зсув ґрунту, недалеко від Маріїнського палацу.

Активісти вважають, що поява зсувів закономірна. Ірина Макицька, учасник організації «Захисники дніпровських схилів», сказала, що про це попереджали вчені та що всьому виною — бездумна і незаконна забудова центру Києва, повідомляло видання «Аргументи і факти».

Вона згадала, що геологи ще 10 років тому попереджали: величезний будинок на Грушевського може порушити і без того крихку рівновагу схилу. Вчені говорили, що схил в результаті поповзе вниз і за собою потягне Маріїнський палац, оглядовий майданчик і весь парк.

Михайло Дегтярьов, мистецтвознавець, який понад 30 років займався захистом пам'яток архітектури, пояснив «Великій Епосі», що Київ скоро очікує «армагеддон» через те, що Київ стоїть на пагорбах.

«Внаслідок того, що вся старовина стоїть на стрічковому фундаменті, а висотки вставляють незаконно в історичний центр, риють глибокі котловани, крізь лесовий ґрунт до глини, то скоро по ідеї поповзе вся старовина. Висотки залишаться як у Новій Гвінеї — на палях, а старовина вся почне розвалюватися. Бо між лесовим шаром і глиною — ґрунтові води», — сказав Дегтярьов.