ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сніжний чоловік — насправді лише підвид ведмедя?

Велика Епоха
Британський учений дійшов висновку: снігова людина, відома також як єті, у дійсності може бути лише підвидом бурого ведмедя, повідомляють західні ЗМІ.

Художнє зображення снігової людини. Ілюстрація: LeCire
Художнє зображення снігової людини. Ілюстрація: LeCire
Брайан Сайкс, професор у галузі генетики при Оксфордському університеті, проаналізував волосся 2 невідомих тварин — один зі зразків знайшли в західній частині Гімалаїв, а другий — у Бутані (розташована в гірській місцевості між Індією і Китаєм).

Як виявив учений, зразки повністю збігаються з ДНК полярних ведмедів, які існували ще понад сорок тисяч років тому і перебували з бурим ведмедем у тісному родинному зв’язку.

Сайкс вважає, що, найімовірніше, єті — це результат схрещення білого та бурого ведмедя.

Населення Гімалаїв і альпіністи фіксували випадки контакту з єті протягом багатьох століть. Очевидці кажуть, що це величезна волохата істота, схожа на мавпу.

Нагадаємо, у 2012 році російські вчені повідомили, що пучок шерсті, знайдений у Гірській Шорії Кемеровської області (розташована відносно недалеко від російського кордону з Казахстаном і Монголією, входить до Алтайської гірської системи), — на 60—70% імовірності залишила снігова людина. Такі дані отримані після аналізу ДНК, як повідомляв Валентин Сапунов, головний науковий співробітник Російського державного гідрометеорологічного університету, пише «Обозреватель». Аналізи проводили як у Росії, так і в США, причому їхні результати були практично ідентичні.

Цікаво, що восени 2010 року в Шорії встановили офіційне Свято снігової людини, яке відзначають у день, коли відкривається гірськолижний сезон. А губернатор цього регіону Аман Тулєєв обіцяв, що заплатить 1 млн рублів тому, хто виявить і приведе до нього це незвичайне створіння.

Раніше Ігор Бурцев, кандидат історичних наук, який досліджує феномен єті, говорив, що Гірська Шорія — місце розмноження снігових людей. Тим не менше, сам він снігової людини не зустрічав, хоча не раз їздив у цей регіон на її пошуки.

У 1951 році весь світ облетіла фотографія сліду «снігової людини», яку оприлюднив британський альпініст Ерік Шиптон. Цей слід він зафіксував біля підніжжя Евересту, найвищої гори в світі.

Про снігову людину знято чимало художніх фільмів, зокрема, «Полювання на снігову людину» (2011), «Єті (2008), «Мисливці за єті «(2005). Правда, більшість із цих фільмів зняті у жанрі жахів. Серед документальних фільмів можна назвати «Єті: міф і реальність», серія програм Джоша Гейтса «Пункт призначення — правда» та ін.