ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Коли введуть біометричні посвідчення

Велика Епоха
Посвідчення водіїв із біометричними даними почнуть виготовляти вже в першій половині наступного року. Про це повідомив Сергій Будник, начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС.

Фото: sai.gov.ua
Фото: sai.gov.ua
Наразі технологія виготовлення та зразки біометричних документів вже затверджені. Випускати його буде державний поліграфічний комбінат «Україна», а не концерн ЄДАПС, який спочатку виграв тендер, повідомляє Коммерсантъ.ua.

Посвідчення нового зразка буде дійсне протягом 30 років.

За словами Будника, коштувати біометричні документи будуть навіть менше, ніж зараз. Ціна нинішнього посвідчення становить 224 грн.

Разом із введенням «сучасних» документів, в ДАІ планують встановлювати і удосконалювати автоматичні системи фіксації порушень. 66 комплексів фото- і відеофіксації «Гарпун» вже встановлені на найбільш проблемних розв’язках — вони фіксують порушення та передають повідомлення про нього на найближчий пост ДАІ.

Крім того, в ДАІ хочуть встановлювати такі системи, щоб після того, як вони зафіксують порушення, інспектору не потрібно буде зупиняти автомобіль — штраф буде просто нараховуватись водію. За словами Сергія Будника, під час тестування такої системи в Києві на перехресті вулиць Олени Теліги та Дорогожицької лише за 1 годину було зафіксовано порушень ПДД на 40 тисяч гривень.