ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Інструмент скрипаля з «Титаніка» виставлять на аукціон

Велика Епоха
Скрипку, на якій грали музиканти «Титаніку», щоб заспокоїти пасажирів в останні миті до занурення на дно, збираються продати за півмільйона доларів, повідомляє Бі-бі-сі.

Скрипка, на якій грав Уоллес Хартлі за хвилини до занурення «Титаніка» на дно. Її показує хранитель музею Шон Мадден в Лургані, Північна Ірландія, 16 вересня 2013 р. Фото: Peter Muhly/AFP/Getty Images
Скрипка, на якій грав Уоллес Хартлі за хвилини до занурення «Титаніка» на дно. Її показує хранитель музею Шон Мадден в Лургані, Північна Ірландія, 16 вересня 2013 р. Фото: Peter Muhly/AFP/Getty Images
Власником інструменту був керівник оркестру Уоллес Хартлі — в 1912 році він разом з ще 1,5 тисячі чоловік став жертвою сумнозвісної трагедії.

Як стверджують організатори аукціону, скрипка — символ кращих сторін людської природи. Як очікується, за інструмент віддадуть щонайменше $0,5 млн.

Виставить на торги скрипку з «Титаніка» 19 жовтня аукціонний дім Henry Aldridge&Son.

До цього інструмент можна було споглядати в музеї «Титанік Белфаст» у Північній Ірландії. Музей присвячений історії корабельні Harland&Wolff і судна «Титанік», яке було на ній побудовано.

Цей інструмент знайшли майже відразу після аварії «Титаніка». Тіло Хартлі виявили через 10 днів після загибелі судна. До грудей музиканта була прив'язана сумка, всередині якої лежала скрипка. На задній частині інструменту був напис, який свідчив, що музичний інструмент подарувала Уоллесу його наречена Марія Робінсон. Незабаром цій жінці повернули скрипку, вона ж пожертвувала її британській гілці релігійної організації «Армія порятунку». Робінсон ніколи не виходила заміж.

Скрипка вважалася втраченою майже протягом 100 років, поки, нарешті, не знайшлася в 2006 році. Після 7-річного дослідження фахівці оголосили, що інструмент — справжній.

Британський пароплав «Титанік» вважався свого часу найбільшим пасажирським лайнером у світі. 14 квітня 1912 року він натрапив на айсберг на шляху до Нью-Йорку через Атлантичний океан. Після аварії корабель затонув через 2 години і 40 хвилин.

У сучасну епоху більшість знає про цю трагедію за однойменним фільмом-катастрофою режисера Джеймса Кемерона — «Титанік», випущеним у 1997 році. Картина стала найприбутковішою за всю історію кінематографа — зібрала понад 1,8 млрд доларів при 200-мільйонному бюджеті (який також був рекордним для свого часу). Це досягнення фільм утримував 12 років, поки його не побила картина «Аватар», знята знову ж... Кемероном.