• Відбулося виверження найвищого діючого вулкану Євразії

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 15 жовтня 2013 року

Ключевський вулкан, найвищий діючий вулкан на Євразійському континенті (4850 м), активізувався. Про це повідомляє ГУ МНС Росії по Камчатському краю.

Знімки супутників і візуальне спостереження показують, що колони виверження формуються постійно. Вони складаються з гарячого попелу, газів, сажі, пилу та інших вулканічних матеріалів, які викидаються над кратером вулкана. Висота таких викидів — до 7 км над рівнем моря.

ГУ МНС по Камчатському краю повідомляє, що вулканічні викиди йдуть у бік від населених пунктів. У той же час є припущення, що якщо вітер зміниться, то не виключено, що частинки попелу можуть випасти і в населених пунктах Усть-Камчатського, Єлізовського і Мільковського районів.

Вулкану присвоїли червоний код сейсмічності, код небезпеки для авіації — також червоний. Частинки попелу в повітрі можуть становити небезпеку для польотів.

Туристів і жителів краю попросили найближчим часом не підходити до підніжжя вулкану, тому що це може загрожувати їхньому життю — на близькій відстані від вулкану допустима концентрація газу може бути завищеною внаслідок парогазових викидів. Також можна потрапити на падіння попелу, а це може викликати алергічні реакції.

Крім того, на близькій відстані від вулкана попіл може потрапити в механізми машин і вивести їх з ладу.

Цікаво, що в попередній раз над вершиною Ключевського вулкана зафіксували світіння, яке свідчило про фонтанування лави, рівно рік тому — 15 жовтня 2012 року. Тоді виверженню був присвоєний «жовтий» авіаційний код, що означає: попіл вулкана і гази могли пошкодити авіадвигуни.

Читайте також:

Вулкани Камчатки. Камчатський півострів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...