• Вулкани Камчатки. Камчатський півострів

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 грудня 2010 року
Камчатка – один з найкрасивіших куточків світу. Камчатський півострів – це колиска димучих вулканів, прозорих озер, багатих річкових долин. Обрисами він схожий на рибу, і щоб помітити це – досить глянути на карту.
 
Камчатка – це багато-багато води: гарячі джерела і гейзери, що викидають клуби пари. Озера і холодні річки. Це скелі і глибокі печери. І яскравий низькорослий чагарник, що росте прямо на застиглій лаві.

Чудеса починаються ще в літаку, що йде на посадку. Спостерігаючи з висоти польоту за грядою димучих вулканів Камчатки, які покриті сліпучо яскравим снігом, видовище мимоволі заворожує погляд. Перед очима повністю від берега до берега відкриває свою красу величезна Авачинська бухта, найвищий діючий вулкан Євразії – Ключевська сопка.

На півострові понад 150 вулканів, у тому числі 40 діючих. Місто і порт Петропавловськ-Камчатський розкинувся біля підніжжя вулкана Авачинський, розташованого на відстані 50 кілометрів. Місто знаходиться між сопками (невисокими пагорбами). Одного разу, коли відбувалася сейсмічна активність Авачинського вулкана Камчатки, зійшовши на сопку, я спостерігала, як розпечена лава стікала схилом вулкана. У вечірній час видно було так чітко, що не знадобився, навіть, бінокль. Видовище яскраве і надовго запам'ятовується.

Вулкани з'являються на місці тріщин у земній корі там, де вони лопаються під натиском гарячих газів, що йдуть із центру землі. На вершині вулкана є кратер, з'єднаний каналом з вогнищем магми – розплавленої маси з глибинних земних шарів. Час від часу магма, пройшовши по каналу, у вигляді лави виливається разом з димом і попелом через кратер. І тоді... рятуйся, хто може! Біля Камчатки безліч підводних вулканів, від виверження яких відчуваються часті коливання землі. До незначних коливань швидко звикаєш, а помічаєш тільки добре відчутні, при яких деренчить і підлога, і меблі. На цей випадок готова «тривожна» сумка. Вулканічну діяльность Камчатки вивчає інститут вулканології та сейсмології.

Одну з важливих ролей економіки Камчатського краю відіграє туризм. Так, тут є що подивитися. Але через високу вартість авіаквитків і відсутність якісних готелів щорічно Камчатку відвідують лише кілька десятків тисяч туристів, а це, погодьтеся, небагато. Будь-який обраний маршрут буде незабутнім. Камчатка зачаровує гарячими джерелами, вулканами, морськими прогулянками, сплавами по гірських річках і катанням на гірських лижах зі схилів гір. Російська гірськолижна збірна більше десяти років тренується на Камчатці.
 
На півострові розташований один з найстаріших охоронюваних заповідників Росії – Кроноцький біосферний заповідник. На його території перебувають 12 активно діючих вулканів, термальні озера, водоспади і долина гейзерів – одне з найбільш великих гейзерних полів світу і єдине в Євразії. У заповіднику водяться горностай і соболь, бурий ведмідь, розташовуються лежбища ластоногих. А ось рептилії на Камчатці відсутні. У Кроноцькому заповіднику мешкає найбільша популяція бурого ведмедя, близько 700 особин. А дикий північний олень зберігся тільки на території заповідника.

Недалеко від крайового центру розташований оздоровчий центр Паратунка з лікувальними термальними водами. У будь-яку пору року під відкритим небом купаються відпочивальники. Вода – завжди тепла, при дотику трохи поколює. У холодну пору року від води йде густа пара.

Головна економічна галузь на Камчатці – видобуток і переробка риби. У Петропавловську розташовані великі видобувні й переробні підприємства. Безліч суден рибалять в Охотському і Чукотському морі. Риба і морепродукти (краби, кальмари, креветки, ікра і печінка) в основному йдуть на експорт.

 
Красивий і дивовижний край – Камчатка!
Побувавши там один раз, захочеться повертатися знову і знову!
Камчатка приходить у снах, Камчатка живе у серці!
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...