ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Фукусімі стався сильний виток радіації

Велика Епоха
Рівень радіоактивного випромінювання у воді з технічного колодязя на Фукусімі підскочив у тисячі разів після тайфуну Віпха, що днями пронісся Японією.

Фото: JAPAN POOL/AFP/Getty Images
Фото: JAPAN POOL/AFP/Getty Images
Проби води, взяті з технічного колодязя на Фукусімі показали, що рівень радіоактивного бета-випромінювання в ній становить 400 тисяч беккерелей на літр — в 6,5 тисяч разів більше, ніж у пробах взятих за день до того, в четвер, повідомляє RT.

В середу 16 жовтня фахівці компанії TEPCO заявили, що заміряли високий рівень радіації також у воді, яка має вихід до океану. Вони вважають, що із проливними дощами забруднена вода з Фукусіми могла потрапити до океану. За їхніми даними, такі радіоактивні речовини як стронцій потрапили до підземних вод.

Фахівці компанії повідомили, що будуть брати проби з технічного колодязя та підземних вод, намагаючись не допустити витоку небезпечних речовин.

Різке зростання рівня радіації у воді було зафіксоване після руйнівного тайфуну Віпха, який призвів до руйнації будинків та викликав зсуви землі. Крім того, за 24 години в окремих районах Японії випало близько 80 сантиметрів опадів. В результаті негоди загинули 19 чоловік.

Раніше повідомлялось, що у серпні цього року на сховищі Фукусіми стався витік 300 тон радіоактивної води, яка могла потрапити до океану.