ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жорсткий диск, який зберігає дані 1 млн років

Велика Епоха
Нідерландські дослідники з Університету Твенте розробили жорсткий диск для зберігання інформації мільйон років. За словами авторів, він зможе «пережити людську расу», повідомляє The Verge.

Фото: Juergen Schwarz/Getty Images
Фото: Juergen Schwarz/Getty Images
Поки новинка здатна теоретично зберігати дані в нормальних умовах протягом мільйона років, але розробники сподіваються збільшити термін служби диска до мільярда років.

«Звичайні магнітні жорсткі диски в ідеальних умовах зберігають інформацію не більше десяти років. Але коли мова йде про збереження життєво важливої інформації про людську расу і про все, чого ми досягли ― цього недостатньо, ― йдеться у нещодавно опублікованій роботі авторів винаходу «Гігароки зберігання інформації».

«Люди завжди намагалися зберегти інформацію для майбутніх поколінь, чи це музика, мистецтво, література чи наукові відкриття. У якийсь момент людство, як ми знаємо, припинить своє існування, і повільно всі наші досягнення зникнуть. Вже через досить тривалий час вся пам'ять нашого людства буде стерта. Щоб уникнути цього похмурого і моторошного результату, ми створили диск, здатний зберігати дані такі амбітні терміни», ― продовжують автори свою думку.

Оскільки протестувати дійсне довголіття розробленого диска неможливо, вони провели заміри старіння «довгодиска» прискореним способом.

Як відзначають розробники, диск виготовлений з вольфраму і покритий кількома шарами нітриду кремнію. Дані на носії будуть зберігатися у вигляді вигравіруваних найдрібніших QR-кодів і зможуть пережити температурні випробування, і, отже, зберігатися мільйони років, відповідно до їхньої наукової теорії.