• До розлитої ртуті заводу «Радикал» усім байдуже — киянин

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 31 травня 2013 року

Киянин Олексій Батченко в 2009 році підняв великий шум з приводу «Радикалу». Проходячи повз нього, він зацікавився, що там усередині, і зробив унікальні фотографії та відео розлитої ртуті, які шокували українські ЗМІ та громадськість. Зараз ртутний цех заводу «Радикал» лежить у руїнах, уламки якого просякнуті цим рідким металом.

За його словами, до цього в ЗМІ згадувалася така проблема. Він знайшов тоді близько 10 публікацій, але всі вони були на рівні «дивіться, як цікаво».

«Я ж спробував підняти шум у такому плані, що це нечувана екологічна катастрофа, чим вона власне і є», — сказав Батченко.

До цього шуму, говорить він, цех був абсолютно відкритий, ніхто за ним не стежив, ніхто не займався вирішенням проблеми. У цех «лазили різні сталкери і ділки, які збирали там ртуть для перепродажу», згідно з інформацією Батченка.

У своєму пості в Живому Журналі в 2009 році Батченко написав:

«Коли ми знімали сюжет з кореспондентами каналу TVі, нас затримала охорона заводу. Викликали міліцію. Але швидше її приїхав власник території заводу. Ображав, погрожував підкинути нам наркотики і здати міліції. Потім упізнав мене і почав погрожувати. Виявляється йому відоме і моє ім'я, і ​​домашня адреса, та інші подробиці».

У коментарі Великій Епосі Батченко сказав, що після погроз він до останнього часу не приходив на завод.

«Нещодавно от прогулявся по руїнах [ртутного цеху]. Схоже, до них знову нікому немає справи», — сказав Батченко. Він каже, що уламки просякнуті ртуттю настільки, що, випаровуючись з них, вона утворює калюжі, і вони так і лежать під відкритим небом.

Читайте також:

Як впливають 200 тонн ртуті заводу «Радикал» на киян?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...