• У Києві виступили проти репресій

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 квітня 2013 року

25 квітня — пам'ятний день для послідовників Фалунь Дафа всього світу. Вчора, щоб підтримати своїх однодумців, яких вже 14 років переслідує китайська компартія, українські послідовники цієї системи вийшли до посольства КНР. Незважаючи на провокації, вони провели заплановану акцію.

Послідовники Фалунь Дафа (інша назва Фалуньгун) України почали свій захід о 17.00. На початку акції підійшла група приблизно із 15 молодих провокаторів, які почали забирати плакати, а деякі порвали, розповідає Володимир Сущенко, один із учасників акції. Міліція, за його словами, сказала, що це найняті спеціально для мітингів люди.

Ще один учасник Олексій Кашков каже, що міліція спочатку відмовляла їх проводити акцію. Представники правоохоронних органів сказали, що на цей же час тут призначена ще одна акція — але вже проти послідовників Фалунь Дафа, в якій має брати участь близько 100 осіб. Міліція, за словами Кашкова, сказала, що не буде їх захищати, і краще їм піти.

Як виявилося, провокаторів було не більше 20 осіб.

Деяких з провокаторів міліція схопила. Прихильники Фалунь Дафа, незважаючи на нападки, поводилися мирно, говорить Кашков. За його словами, провокатори навіть не знали, що таке Фалунь Дафа, і думали, що тут будуть знімати якийсь фільм, і їм сказали, що потрібно зірвати плакати.

Він вважає, що це проплачена акція посольства КНР, яке заодно з китайським режимом, що репресує Фалуньгун.


Незважаючи на перешкоди, прихильникам школи Фалунь Дафа вдалося провести заплановану акцію: вони роздавали інформаційні матеріали та демонстрували оздоровчі вправи. Також вони медитували і тримали портрети китайських послідовників цієї системи, які загинули у в'язницях і таборах Китаю в результаті побоїв і знущань.

Уздовж тротуару біля учасників акції також поклали свічки, щоб вшанувати пам'ять загиблих.

Через те, що сталося на початку акції, послідовники Фалунь Дафа сіли близько один до одного і тримали плакати біля себе. Свічки в пам'ять про загиблих послідовників взяли в руки. Під кінець акції плакати знову розвісили.

Чому 25 квітня?

14 років тому 25 квітня близько 10 тисяч послідовників Фалуньгун зібралися на покритих туманом вулицях, прилеглих до Чжуннаньхай — китайського уряду. Вони стояли, не викрикуючи ніяких гасел, і просили звільнити 45 своїх однодумців, яких заарештували і побили в сусідньому місті Тяньцзінь кілька днів раніше. Вони також просили дати гарантію того, що влада не стане забороняти займатися Фалуньгун.

Тодішній прем'єр Китаю Чжу Жунцзі погодився виконати вимоги послідовників Фалуньгун, після чого ця велика мирна демонстрація завершилася, і учасники розійшлися.

Однак колишній лідер партії Цзян Цземінь використав цей мирний протест як привід, щоб розв'язати великомасштабне придушення цієї практики в Китаї. Через три місяці Цзян одноосібно розв'язав репресії Фалуньгун, які тривають дотепер.

За відомостями faluninfo.ru — «Інформаційного центру Фалунь Дафа», Цзян Цземінь заздрив великій популярності цієї системи в Китаї — за 7 років з початку розповсюдження і до 1999 року більше 80 млн чоловік стали займатися Фалунь Дафа. До 1999 року їх можна було бачити вранці в парках по всьому Китаю, де вони виконували вправи.

Те, що кількість практикувальників перевищила число членів компартії на той час, викликало ненависть колишнього генерального секретаря компартії, і тому він розв'язав жорстокі репресії, відзначається на faluninfo.ru.

У самому вченні наголошується, що ті, хто вважають себе його послідовниками, повинні слідувати принципам істини, доброти і терпіння, бути хорошою людиною і не відповідати ударом на удар. На сайті «Прозріла мудрість» щодня з'являються історії про те, як китайські учні Фалунь Дафа протистоять репресіям, не вдаючись до насильства.

Усі 14 років переслідування прихильники Фалунь Дафа по всьому світу щорічно проводять мирні акції, щоб розповісти про переслідування, якого зазнають їхні соратники в Китаї, і спонукати інші країни чинити тиск на компартію Китаю, щоб швидше зупинити репресії.

Читайте також:

Мирний протест, який змінив Китай: 25 квітня 1999 року

Підписатися:

Коментарі