• Українську льотчицю викрали і утримують у СІЗО Воронежа

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 10 липня 2014 року

Між Україною та Росією назрів ще один конфлікт. З території України викрали відому українську льотчицю та військовослужбовця Збройних сил України Надію Савченко. Її помістили до СІЗО Воронежа.

9 липня Слідчий комітет РФ офіційно звинуватив Савченко в тому, що вона причетна до вбивства російських журналістів під Луганськом. Українська сторона підключила всі офіційні канали для того, щоб повернути свою громадянку.

Це сталося після того, як 17 червня терористи розбили під Луганськом батальйон «Айдар», в якому воювала Надія Савченко. Під час цього бою загинув спеціальний кореспондент Всеросійської державної телерадіокомпанії (ВДТРК) Ігор Корнелюк, що отримав важке поранення під час мінометного обстрілу біля селища Металіст.

Наступного дня представники терористів заявили, що взяли в полон 8 українських бійців. 20 червня в Мережі з’явилося відео про те, як допитують українську льотчицю. В ході допиту Надія показала свій стійкий характер та патріотичну позицію.

Переговори, які намагалося вести Міноборони з представниками ЛНР і ДНР з приводу звільнення Савченко, зірвалися. Після цього про її долю нічого не було відомо.

Тільки у вівторок, 8 липня, стало відомо, що Надію Савченко утримують в СІЗО Воронежа, де вона очікує суду. За словами російського адвоката Савченко, вона перебуває у «задовільних» умовах та почувається добре.

На цю новину майже одразу відреагувало Міністерство зовнішніх справ України і висловило категоричний протест у зв’язку з тим, що громадянку України Надію Савченко незаконно вивезли на територію Росії.

В той же час, Володимир Маркін, представник Слідчого комітету Російської Федерації (СКР), сказав, що Надії Савченко висунули офіційне звинувачення у пособництві у вбивстві російських журналістів ВДТРК під Луганськом.

Надія Савченко є киянкою, вона навчалась на модельєра-дизайнера, потім журналіста, а пізніше вирішила вступити на службу до Збройних сил України.


Читайте також:

Надія Савченко та її сестра досі перебувають у полоніВідео допиту Надії Савченко:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...