• Через вибух газопроводу Україна втратила мільйони кубометрів газу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 18 червня 2014 року

Через вибух на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород», що стався 17 червня поблизу сіл Безсали та Красне Полтавській області, Україна втратила до 10 млн кубометрів блакитного палива.

Основна версія події, яку розглядають правоохоронні органи — теракт.

У прес-службі Міненерго відзначають, що подія «співпала» із часом відключення газу для потреб України і забезпечення нею тільки транзиту газу до країн ЄС. Крім того, нещодавно Росія вийшла із переговорного процесу з Єврокомісією щодо безпеки поставок газу до європейських країн, і відповідальність за транзит палива лягла на Україну.

«Є підстави вважати, що такий потрійний збіг не є випадковим, і вибух є спланованою диверсією, метою якої є дискредитація української газотранспортної системи та українського маршруту транспортування природного газу до країн ЄС», — відзначають в Міненергетики.

«Ми вважаємо невипадковим те, що вибух стався після оголошення Прем’єр-міністром України намірів Уряду щодо реформування газотранспортної системи України відповідно до третього енергетичного пакету ЄС, що створює можливості для залучення до її управління європейських компаній», — йдеться у повідомленні Міненергетики.

Одночасно з тим російська сторона наразі розгорнула зусилля щодо просування проекту «Південний потік» як альтернативу транспортування блакитного палива до ЄС.

Повідомляється також, що вибух на газопроводі не став перешкодою для транспортування Україною газу — паливо було пущене іншими гілками ГТС.

Водночас колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі на своїй сторінці на Фейсбук відзначив, що подібний теракт був скоєний «невідомими терористами» в Грузії у 2005 році, в результаті чого «Грузія опинилася без тепла і світла взимку, в рекордно холодну погоду». Політик відзначає, що в результаті такої події країна перебудувала свою енергосистему, викорінила корупцію у цій сфері і припинила енергетично залежати від Росії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...