• Росія перекрила для України газ

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 16 червня 2014 року

З понеділка 16 червня Росія припинила подавати Україні блакитне паливо — відтепер до газопроводу надходить тільки те, що передбачене для транзиту до країн ЄС.

Таку інформацію підтвердив голова НАК «Нафтогаз». На засіданні Кабміну він сказав, що Україна для своїх потреб блакитного палива більше не отримує.

У той же час у сховищах країни міститься 14 млрд кубометрів газу. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив міністерствам енергетики та юстиції підготувати проект про перехід до надзвичайного стану в енергетичному секторі.

«Ми повинні бути готові до складних часів», — зазначив він.

16 червня вранці на сайті «Газпрому» з’явилась інформація про те, що віднині компанія буде поставляти Україні тільки оплачені наперед об’єми палива. Крім того, керівництво «Газпрому» звернулось до Стокгольмського міжнародного арбітражного суду із позовом проти «Нафтогазу». Російська енергетична корпорація вимагає відшкодувати їй 4,5 млрд доларів за порушення умов контракту.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз» теж подав позов до Стокгольмського арбітражу із вимогою переглянути ціну на паливо та відшкодувати 6 млрд доларів переплати.


Читайте також:

Україна отримала 250 млн євро фінансової допомоги

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...