• Україна, Росія та ЄС продовжують газові переговори

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 11 червня 2014 року

У Брюсселі вчора продовжилися переговори між Україною, Росією та ЄС. Проте зустріч не принесла відчутних результатів.

Український уряд наполягає на «економічно обґрунтованій» ціні на газ ― $268,5 за тисячу кубометрів, а ця сума значно нижче ринкової. Росія піти на такі умови не погодилася.

«Ми залишилися на рівні домовленості від 2 червня (нульової)», ― заявив учора міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

Щойно сторони врегулюють ціну на газ, буде вирішуватися питання оплати заборгованості України перед «Газпромом» за постачання російського блакитного палива.

«Оплата заборгованості повинна бути перерахована за ціною від 2013 року ― $268,5», ― зазначив голова Міненерговугілля.

Раніше міністр енергетики Росії Олександр Новак озвучив розмір боргу для України. На 1 квітня ця заборгованість зросла до $2,237 млрд. Однак український міністр енергетики назвав цю цифру спірною.

Нагадаємо, 30 травня 2014 року «Нафтогаз» перерахував «Газпрому» » $786,3 млн боргу за природний газ, поставлений в Україну лютому-березні цього року. Сума боргу була визначена українською стороною виходячи з розрахунку $268,5 за тисячу кубометрів. Однак російська сторона з такою позицією не згодна і вимагає оплати за газ виходячи з розрахунку $500 за тисячу кубічних метрів.


Читайте також:

«Нафтогаз» запропоновував «Газпрому» доповнення до газового контракту

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...