• Трильйон гривень компенсації зажадають від Росії за Крим

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 3 червня 2014 року

Кабінет міністрів України передав до Генеральної прокуратури країни матеріали проти компаній та осіб Російської Федерації, причетних до окупації Криму, в результаті якої ними було незаконно захоплено українське майно.

Як повідомила вчора прес-служба Міністерства юстиції України, сума первісних претензій до них становила більше трильйона гривень.

«На сьогоднішній день сума збитку від незаконного захоплення українського майна становить 1 трильйон 80 мільярдів гривень. Але ця цифра буде рости, оскільки в ній не враховані потенційна вигода, втрачена Україною, від користування майном та об'єктами на території Криму, а також втрачена можливість видобутку корисних копалин на півострові», ― заявив голова міністерства юстиції Павло Петренко.

За підрахунками українського Мін'юсту, загальний підрахунок розміру збитків розтягнувся на 17 томів. Зокрема, в список золотовалютних коштів, якими заволодів Центральний банк РФ на території Криму, увійшли 6 млрд грн активів Національного банку України, 17 млрд грн активів приватних банків, а також 300 кг золота і дорогоцінних металів Ощадбанку України.

«Російська Федерація несе повну відповідальність за націоналізацію українського майна, а також майнову шкоду, заподіяну нашій державі», ― додав він.

Крім компаній та осіб Російської Федерації, що брали участь у незаконній окупації Криму, в якості співучасників злочинів, пов'язаних з цим, можуть також бути притягнуті держустанови та посадові особи Росії, Збройні Сили та Чорноморський флот РФ, підкреслив глава Мін'юсту.


Читайте також:

Росія готує провокації за участю українських МіГ-29 — Тимчук

Крим не зможе отримати дніпровську воду

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...